8:00 - 19:00
Графік роботи Пн. - Пт.

Нагадаємо, що згідно чинного законодавства України – все майно, яке набуте подружжям за час шлюбу належить подружжю на праві спільної сумісної власності і у випадку розірвання шлюбу таке майно підлягає поділу у рівних частках.

Автомобіль є неподільною річчю, який не можливо використати за призначенням у разі розподілу на “частини”.
Але чи можливо поділити автомобіль при розлученні? І що робити, якщо у свідоцтві про реєстрацію на авто вказаний лише один з подружжя?

Відповідно до ст.60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вказане також підтверджує ч.3 ст.368 ЦК України згідно якої, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю.
Якщо річ неможливо розділити, вона присуджується одному з подружжя. Якщо виділити в натурі частину із загального майна не можна, хтось один із подружжя має право на отримання від іншого грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частини.
Таким чином, відповідно до вимог ст.71 СКУ присудження судом одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на неподільну річ (автомобіль) допускається.

Отже, з урахуванням вартості такого автомобіля суд може залишити у власності того, хто зазначений в свідоцтві про реєстрацію на автомобіль, стягнувши на користь іншого з подружжя грошову компенсацію у розмірі 1/2 вартості такого авто. Таким чином інший з подружжя має захист своїх прав не залежно чи буде проданий такий автомобіль чи залишиться у власності іншого з подружжя.