8:00 - 19:00
Графік роботи Пн. - Пт.

Що робити у випадку ДТП? Хронологія дій водія

За останні роки в Україні склалась ситуація, коли люди оформляють страхові поліси на автомобілі, а потім у разі виникнення страхового випадку не можуть отримати грошове відшкодування. Таким чином прослідковується стрімкий зріст судових справ проти недобросовісних страхових компаній. Адвокат в Рівне вирішили показати страховим компаніям, що умови договору потрібно виконувати і вчасно сплачувати гроші, адже громадяни вчасно платять страхові внески і стали на захист громадян.
До адвоката по ДТП в Рівному звертаються громадяни за юридичною допомогою та юридичними консультаціями з питань, пов’язаних з аварією та виплатою страхового відшкодування. Актуальність послуги адвокат по ДТП зростає.
Адвокат по ДТП в Рівному знає, як правильно себе поводити у випадку ДТП, які документи підписувати і коли відмовитись від пояснень.
Нагадаємо, що неправильний порядок дії при ДТП може бути причиною для відмови від страхової компанії виплатити страхового відшкодування.
Отже, враховуючи актуальність проблеми щодо виплати страхового відшкодування та зростання спорів зі страховими компаніями, адвокат в Рівному вирішив надати громадянами детальний порядок дії при ДТП.
У випадку ДТП Вам необхідно:
І. Зафіксувати місце дорожньо-транспортної пригоди.
1.1.Включити сигнал аварійної зупинки та встановити знак аварійної зупинки.
1.2. У разі нанесення шкоди здоров’ю учасникам ДТП, необхідно в обов’язковому порядку викликати швидку допомогу, зателефонувавши за номером «103».
1.3. Не переміщувати транспортні засоби, не збирати обламки автомобіля чи деталі.
1.4. Запишіть контакти іншого учасника ДТП: П.І.П., адресу проживання, контактний телефон, номер автомобіля, номер і дату поліса і контакти страхової компанії (бажано отримати копія страхового поліса або зробити його фото). При наявності свідків запишіть їх дані також.
1.5. Зробити декілька фотографій місця аварії, взаємне розташування транспортних засобів , пошкодження автомобілів учасників ДТП.
ІІ. Повідомити страхову компанія про ДТП.
2.1. Невідкладно повідомте про ДТП страхову компанію, з якою укладено автоцивілку. Контактна інформація та правила повідомлення страхової компанії зазначені у вашому полісі страхування.
При зверненні в страхову компанію повідомте наступні дані:
• номер і термін дії полісу;
• реєстраційний номер вашого ТЗ;
• ваше прізвище та ім’я;
• ваш контактний телефон;
• місце і обставини ДТП;
• відомості про інших учасників ДТП (П.І.П, адреса, телефон водія, марку, модель та реєстраційний номер автомобіля).
2.2. З’ясувати у страховика дату, коли буде проведено огляд пошкодженого авто аварійним комісаром, експертом.
ІІІ. Зв’язатись з адвокатом для отримання подальших консультації та координації дій за нижчевказаними телефонами.
тел. 099-30-39-700 – страховий адвокат
тел. 097-124-42-42 – адвокат по ДТП Рівне
IV. Скласти європротокол або викликати ДАІ
4.1. Скористатися європротоколом можна якщо:
– в результаті ДТП немає травмованих або загиблих;
– жоден з учасників ДТП не перебуває під впливом алкогольних, наркотичних чи лікарських препаратів;
– ДТП сталося за участю транспортних засобів, забезпечених полісами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
– водії прийшли до взаємної згоди щодо обставин ДТП та складання європротокола;
– розмір збитку при ДТП не перевищує 50 000 гривень.
4.2. Якщо немає підстав для складання євро протоколу – викликайте працівників поліції за номером «102».
4.3. В протоколі про адміністративне правопорушення впишіть свідків за наявності (за відсутності – поставте прочерки), в графі пояснень пишіть тільки у тому випадку, якщо Ви усвідомлюєте свої дії і не перебуваєте в шоковому стані. Давати пояснення це ваше право, а не обов’язок. Якщо ви відмовляєтесь від надання пояснень – зазначте, що пояснення надасте безпосередньо у суді. Підписуйте протокол тільки у випадку, якщо Вам зрозумілий текст і всі дані в ньому викладені правильно. Якщо у Вас є сумніви щодо цього протоколу, пишіть, що Ви не згідні з протоколом і вказуйте причини такої незгоди.
4.4. Після оформлення матеріалів ДТП, отримайте від працівників поліції довідку про ДТП, копію схеми ДТП, копію протоколу про адміністративне правопорушення, копію пояснень учасників та інших документів, які складались на місці ДТП.
Ліміти відповідальності страхової компанії
Обов’язковий ліміт відповідальності страхової компанії за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 100 000 гривень на одного потерпілого (якщо кількість потерпілих більше 5, то на всіх розподіляється п’ятикратний розмір ліміту відповідальності).
У разі якщо шкода заподіяна життю і здоров’ю, страхова компанія відшкодує кожному потерпілому збитки в межах до 200 000 грн.
Вимагати відшкодування збитків, який перевищує ліміти відповідальності страховика, можна через суд безпосередньо від винуватця ДТП.
Майте на увазі, якщо ви були визнані винним у скоєнні ДТП, то інші учасники ДТП, в тому числі пасажири вашого автомобіля, мають право на отримання відшкодування від вашої страхової компанії.
Якщо ви не є винуватцем ДТП, то шкоди завдано вам і пасажирам вашого автомобіля має бути відшкодована страховою компанією винної сторони.
ВАЖЛИВО!  
ДТП з вини водія іноземного авто
У випадку ДТП з вини іноземця на території України Ви повинні дотримуватись порядку дій, зазначеного вище.
Єдиною відмінністю в такому випадку буде лише те, що функцію представника страхової компанії іноземця-винного в ДТП буде виконувати МТСБУ і страхову виплату буде виконувати саме МТСБУ.
Учасники ДТП зобов’язані зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, доти, доки їх не огляне аварійний комісар або експерт МТСБУ.