8:00 - 19:00
Графік роботи Пн. - Пт.

Як правильно орендувати та вигідно продати комерційну нерухомість. Поради адвоката.

Комерційна нерухомість – це нерухомі об’єкти господарювання, котрі використовуються для безпосереднього отримання прибутку. До цього списку можна віднести офіси, приміщення для складів, готелі, розважальні комплекси, приміщення адміністративно-офісного призначення. Сьогодні немає єдиного закону, який впорядковував би сферу комерційної нерухомості. Вона регулюється різними законодавчими документами: Цивільний кодекс України, ЗУ «Про нотаріат», ЗУ «Про іпотеку», ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та ін.
Розглянемо головні питання щодо комерційної діяльності. Як орендувати комерційну нерухомість та як не допустити помилок при складанні договору оренди? Оренда комерційної нерухомості передбачає можливість отримання права тимчасового користування об’єктом за окрему плату орендодавцю. Договір оренди в даному випадку має свої особливості, котрі обов’язково потрібно знати, аби не потрапити в невигідне для себе становище. Відповідна угода повинна бути укладена в письмовій формі. Тільки так її можна вважати дійсною. Якщо вона укладається на строк більше ніж 3 роки, то обов’язково має бути засвідчена у нотаріуса. Якщо ці вимоги не виконані, договір в будь-який момент може стати недійсним і ваші інтереси добряче постраждають. Підписувати відповідний документ мають право лише уповноважені на це особи. Укладаючи угоду, ви обов’язково повинні бути впевнені в повноваженнях орендодавця. Ознайомтеся з документами, що засвідчують ці повноваження. В іншому випадку ви можете потрапити в халепу. При укладенні слід вказувати, хто які витрати несе на ремонтування об’єкта. В більшості випадків на орендодавця покладається капітальний ремонт, орендар повинен відповідати за зберігання нерухомості у вигляді, в якому вона була йому передана. Варто звертатися до спеціалістів, котрі допоможуть скласти документ у вигідному для вас світлі. Коли нерухомість не приносить користі, пора її збувати, тобто продати. Можна зайнятися цим самостійно, що потребуватиме багато сил та вільного часу. Або ж можете звернутися в спеціальне агентство по нерухомості, котре вирішить всі проблеми продажу. Але це задоволення коштуватиме чималих грошей.
Що передбачає право швидкого викупу комерційної нерухомості?
Викупом неліквідних нерухомих комерційних об’єктів займаються деякі ріелторські агентства. Вони швидко (не більше 14 днів) оформлюють угоду купівлі, отримуючи нерухомість на власні резервні кошти для прибутку. Купують вони товар за дуже зниженою ціною. Потім продають об’єкт уже за ринковою ціною. Різниця між показниками є їх прибутком. Такий вид купівлі-продажу підходить для ситуацій, коли дуже терміново необхідні гроші. В час процвітання підприємницької діяльності питання про комерційну нерухомість дуже актуальне. Хтось продає, інші купляють, хтось здає в оренду, інші орендують. Всі сторони мають єдину мету – отримати прибуток. Знання всіх нюансів проведення операцій з комерційними об’єктами господарювання відіграє не останню роль у величині заробітку бізнесмена.