Новизна у трудовому законодавстві щодо повідомлення про нових працівників

Відтепер штраф 36 540 грн. за допущення працівника до роботи без повідомлення податкового органу про укладення трудового договору.

17 червня 2015 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно якої працівника можна допустити до роботи тільки після оформлення відповідного наказу (розпорядження) роботодавця і направлення повідомлення про це до податкового органу за формою, що додається. Звертаємо увагу, що сам факт допуску працівника до роботи не вважається автоматично укладенням трудового договору.
Ця вимога стосується будь-яких роботодавців – як юридичних осіб чи ФОП.
Повідомлення слід направляти в територіальні органи ДФС за місцем обліку роботодавця як платника ЄСВ. Повідомлення необхідно направити до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Звертаємо увагу, щодо укладення цивільно-правових договорів не вимагається направляти повідомлення.
 
Порядок дій наступний:
- видаємо наказ про прийом на роботу (укладаємо трудовий договір);
- направляємо повідомлення до податкового органу;
- після отримання підтвердження про прийом повідомлення допускаємо працівника до роботи, тобто перший робочий день не може бути раніше дня отримання податківцями повідомлення.
 
Повідомлення направити можна одним з таких способів:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису (через застосовувану підприємством програму для відправки податкової звітності);
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з п'ятьма особами, тобто якщо у роботодавця всього найманих працівників не більше 5.
У разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору згідно ст.265 КЗпП, (за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення) в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що, станом на сьогоднішній день, становить 36 540 гривень. Можна припустити, що податківці будуть "ліпити" цей штраф також і за кожне несвоєчасно подану повідомлення, хоча, вважаємо, що з цим не варто погоджуватися, оскільки такий штраф накладається саме за допуск до роботи без трудового договору, а не за неподання повідомлення в податкову.
На даний момент документ офіційно ще не опублікований.

Джерело:
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413
"Про порядок ПОВІДОМЛЕННЯ Державній фіскальній службі та її територіальним органам про Прийняття працівника на роботу".