8:00 - 19:00
Графік роботи Пн. - Пт.

Адвокат по ДТП в Рівному / спори зі страховими компаніями

Адвокат по ДТП в Рівному / спори зі страховими компаніями

Якщо Ви стали учасником ДТП, Вам необхідно:

1.Зафіксувати місце ДТП

1.1. Вимкнути двигун, поставити автомобіль на ручне гальмо, увімкнути аварійну сигналізацію.
1.2. Встановити знак аварійної зупинки принаймні в 30 метрах від місця ДТП: його видимість повинна бути чіткою з відстані 100 метрів.
1.3. Не переміщуйте транспортні засоби, не збирайте деталі чи обломки авто.
1.4. Зробіть декілька фотознімків з місця ДТП.
1.5. Запишіть контакти свідків і учасників ДТП, а саме: реєстраційні номери інших ТЗ, номер їх страховки і контакти страхової компанії, П.І.П. водіїв, адресу проживання, контактні телефони.
1.6. Надайте водієві іншого ТЗ інформацію про себе, а саме: копію свого полісу страхування цивільної відповідальності (або назва, телефони та адресу страхової компанії, в якій ви отримали такий поліс).

2.Повідомити свою страхову компанію про ДТП

2.1. Невідкладно повідомте страховика, з яким було укладено договір страхування (ОСЦПВ. КАСКО). Контактна інформація та правила повідомлення страхової компанії зазначені у вашому полісі страхування цивільної відповідальності. Фахівці страхової компанії нададуть вам подальші інструкції.
2.2 . При зверненні в страхову компанію повідомте наступні дані:
• номер і термін дії поліса;
• реєстраційний номер транспортного засобу;
• ваше ім’я та прізвище;
• ваш контактний телефон;
• місце і обставини ДТП;
• відомості про інших учасників ДТП (П.І.П., адресу, контактні номери телефонів водія і постраждалих осіб, марку та реєстраційний номер автомобіля).
(Якщо ви були визнані винним у скоєнні ДТП, то інші учасники ДТП, в тому числі пасажири вашого автомобіля, мають право на отримання відшкодування від вашої страхової компанії. Якщо ви не є винуватцем ДТП, то шкоди завдано вам і пасажирам вашого автомобіля має бути відшкодована страховою компанією винної сторони . Оскільки ваша страхова компанія не зобов’язана надавати вам допомогу в разі ДТП, яке сталося не з вашої вини, зазвичай ви самостійно повинні звернутися в страхову компанію винною сторони з вимогою про відшкодування завданих збитків).

3.Скласти європротокол або викликати працівників ДАІ за номером 102

3.1. Європротокол складається у разі:
– в результаті ДТП немає травмованих або загиблих;
– жоден з учасників ДТП не перебуває під впливом алкогольних, наркотичних чи лікарських препаратів;
– ДТП сталося за участю транспортних засобів, забезпечених полісами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеними не раніше 19 вересня 2011 року;
– водії обох транспортних засобів прийшли до згоди щодо обставин ДТП.
3.2. Якщо у ДТП не заподіяно шкоди людям, а лише транспортним засобам, розмір шкоди є незначним, то можливе складення Європротоколу. Європротокол допоможе уникнути тяганини з ДАІ і накладення штрафу на винну особу.
3.3. Підписуйте документи надані працівниками ДАІ (протокол, схема ДТП, пояснення) тільки у випадку повного розуміння та узгодження з вами їх змісту. Якщо Ви з чимось не згідні, зазначайте це в поясненнях до протоколу чи на додатковому аркуші з відповідною відміткою у протоколі. В протоколі впишіть свідків за наявності. При відсутності свідків ДТП – поставне відповідні прочерки.
3.4. Обов’язково запишіть дані протоколу (серія, №, на коли призначено справу), сфотографуйте складену схему ДТП і пояснення осіб.

4.Звернутись до адвоката по ДТП

4.1. Для подальшого оформлення необхідних документів для виплати страхового відшкодування Вам потрібно звернутись до адвоката по ДТП в Рівному
тел. 097-124-42-42 – адвокат по ДТП Рівне
тел. 099-30-39-700 – страховий адвокат Рівне
4.2. Допомога адвоката при ДТП полягає у наступному:
– телефонні консультації;
– виїзд на місце ДТП, допомога в оформленні ДТП, контроль складанні схеми місця ДТП;
– встановлення свідків, фіксація їх контактних даних;
– встановлення інших фактів, які можуть стати доказами, як в цивільному процесі (стягнення шкоди), так і в кримінальному провадженні (запис камер відеоспостереження, поганий стан дорожнього покриття, чи непрацюючий світлофор – які згодом можуть бути відремонтовані);
– консультації щодо прав та обов’язків водія як учасника адміністративних правовідносин, чи учасника (сторони) кримінального провадження;
– представництво інтересів (захист) в кримінальному провадженні під час досудового слідства та судового розгляду;
– стягнення шкоди завданої винними діями іншого учасника ДТП;
– ініціювання та проведення експертиз;
– оскарження дій та бездіяльності слідчого тощо;
– підготовка і збір документів для подачі в страхову компанію.

5.Вартість послуг

Перелік послуг Вартість
Допомога адвоката при ДТП, виїзд в межах міста Рівне 1000 грн.
Ознайомлення з матеріалами справи в поліції/суді 500 грн.
Підготовка та збір необхідних документів для подачі в страхову компанію 500 грн.
Написання позовної заяви/апеляційної скарги 1000-1500 грн./шт.
Участь у справі при захисті інтересів в судах (за одну інстанцію суду) від 2000 грн.
Повідомлення, заява, лист, звернення, запит, письмова відповідь 500 грн.
Скарга в МТСБУ/нацкомісію 700 грн.
Адвокатський запит 400 грн.
Автоекспертиза, визначення розміру втрати товарної вартості дог. ціна

Ліміти відповідальності страхової компанії

Обов’язковий ліміт відповідальності страхової компанії за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 100 000 гривень на одного потерпілого (якщо кількість потерпілих більше 5, то на всіх розподіляється п’ятикратний розмір ліміту відповідальності).
У разі якщо шкода заподіяна життю і здоров’ю, страхова компанія відшкодує кожному потерпілому збитки в межах до 200 000 грн.
Вимагати відшкодування збитків, який перевищує ліміти відповідальності страховика, можна через суд безпосередньо від винуватця ДТП.

Майте на увазі, якщо ви були визнані винним у скоєнні ДТП, то інші учасники ДТП, в тому числі пасажири вашого автомобіля, мають право на отримання відшкодування від вашої страхової компанії.
Якщо ви не є винуватцем ДТП, то шкоди завдано вам і пасажирам вашого автомобіля має бути відшкодована страховою компанією винної сторони.

ВАЖЛИВО!
ДТП з вини водія іноземного авто
У випадку ДТП з вини іноземця на території України Ви повинні дотримуватись порядку дій, зазначеного вище.
Єдиною відмінністю в такому випадку буде лише те, що функцію представника страхової компанії іноземця-винного в ДТП буде виконувати МТСБУ і страхову виплату буде виконувати саме МТСБУ.
Учасники ДТП зобов’язані зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, доти, доки їх не огляне аварійний комісар або експерт МТСБУ.
моб. (097) 124-42-42, (099) 303-97-00